Krach rosyjskiego rynku motoryzacyjnego

opublikowano: 08-04-2015, 14:56

Sprzedaż aut spadła w marcu w Rosji aż o 43 proc.

Sprzedaż nowych aut osobowych i lekkich pojazdów komercyjnych spadła w marcu do 139.850 sztuk. Była aż o 103.482 mniejsza niż rok wcześniej.

- To, co teraz widzimy w statystyce sprzedaży, to dawno przewidywana „dziura” w popycie, spowodowana przez przyspieszane zakupy pod koniec ubiegłego roku, a także znaczną inflację w obecnym roku – powiedział Joerg Schreiber, przewodniczący komisji branży motoryzacyjnej w Stowarzyszeniu Europejskiego Biznesu w Rosji, które opublikowało dane. – Sytuacja się ustabilizuje, ale wciąż nie dotarliśmy do tego punktu – dodał.

Rząd Rosji podjął działania, które mają pomóc branży motoryzacyjnej. Uruchomił m.in. system dopłat do zakupu nowych aut. Minister przemysłu Denis Manturow mówił w marcu, że dzięki temu sprzedaż aut w tym roku może spaść o ok. 24 proc. Bez wsparcia państwa wyniosłaby ok. 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu