Kraft Heinz ma 29-letniego wiceprezesa

ŁO
09-09-2017, 21:41

David Knopf obejmie na początku października stanowisko wiceprezesa i dyrektora finansowego koncernu Kraft Heinz.

Knopf zaczął odgrywać wiodącą rolę w koncernie w 2015 r. w momencie fuzji Kraft Foods i H.j. Heinz Company, która została przeprowadzona przez Berkshire Hathaway słynnego inwestora Warrena Buffetta i fundusz 3G Capital, który kontroluje także m.in. największą grupę browarniczą na świecie Anheuser-Busch InBev.

Ketchup firmy Heinz
Zobacz więcej

Ketchup firmy Heinz

Fot. Bloomberg

Knopf jest partnerem w 3G Capital, a wcześniej związany był także z Onex Partners i bankiem Goldman Sachs. Siedem lat temu ukończył prestiżową uczelnię Princeton University. 

W wielkim biznesie nie brakuje młodych ludzi. Wystarczy wspomnieć Marka Zuckerberga, prezesa i założyciela Facebooka, który ma zaledwie 33 lata, czy Evana Spiegela, 27-letniego prezesa firmy kontrolującej aplikację Snapchat.    

Portal Quartz zauważa, że posady menedżerów odpowiedzialnych za finanse są jednak zwykle zajmowane przez bardziej doświadczone osoby. Średni wiek dyrektora finansowego spółki z S&P 500 sięga 52 lat. Agencja Bloomberg przypomina natomiast, że fundusz 3G Capital znany jest ze stawiania na młodych. 

Kraft Heinz zajmuje piąte miejsce na liście największych producentów żywności i napojów na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Kraft Heinz ma 29-letniego wiceprezesa