Kraków najlepszy w Europie

IT
opublikowano: 22-04-2008, 00:00

European Shopping Centre Award 2008 — nagroda Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych (ICSC) przyznawana w Amsterdamie — przypadła, w kategorii nowych obiektów wielkopowierzchniowych, Galerii Krakowskiej. Nagrodzono pięć centrów handlowych. Dla firm budujących te obiekty nagroda ICSC ma taką rangę, jak Oskary dla filmu. — To wyróżnienie dowodzi, że kładziemy nacisk na jakość — cieszył się Alexander Otto, prezes ECE, właściciela Galerii Krakowskiej. Doceniono to centrum głównie za innowacyjne techniki budowlane i ustanowienie „nowych architektonicznych standardów” w naszym kraju.

Galeria Krakowska to dwa zadaszone pasaże i trzy place z charakterystycznymi dla Krakowa motywami. Łączy się bezpośrednio z dworcem kolejowym. Jest też jednym z kluczowych punktów projektu Nowe Miasto. W sąsiedztwie planuje się budowę hoteli, biur i apartamentowców.

Galeria została otwarta we wrześniu 2006 r. Ma 60 tys. mkw. powierz-chni handlowej (plus 5 tys. mkw. biurowej i technicznej), na której działa 270 sklepów.

Nowe Miasto to olbrzymie przedsięwzięcie łączące wiele funkcji, w tym komunikacyjną, handlową, usługową, biurową oraz przestrzeni publicznej. Galeria Krakowska to tylko część inwestycji.

Jan Dębski, dyrektor zarządzający ECE, inwestor, w dniu otwarcia Galerii Krakowskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu