Czytasz dzięki

Kraków organizuje targi ANTYCOVID EXPO

PAP, DI
opublikowano: 10-10-2020, 12:09

Aż 145 wystawców weźmie udział w pierwszych w Polsce targach ANTYCOVID EXPO, które odbędą się w Krakowie. Będzie można zobaczyć m.in. tunel do dezynfekcji wózków sklepowych czy robota wykorzystującego technologię wirtualnej rzeczywistości do dezynfekcji przestrzeni.

Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne odbędą się w środę i czwartek. Mają pomóc właścicielom i administratorom obiektów m.in. kawiarni, sklepów, punktów usługowych, biur i zakładów pracy w znalezieniu skutecznych rozwiązań, które w dobie pandemii COVID-19 zapewnią bezpieczeństwo i komfort ich klientom i pracownikom.

Zobacz więcej

COVID-19

iStock

"Na pomysł zorganizowania takich targów wpadliśmy, gdy sami szukaliśmy najlepszych sposobów zabezpieczenia wydarzeń odbywających się w hali EXPO Kraków. W internecie jest bardzo dużo informacji o środkach dezynfekcyjnych i technologiach oczyszczania przestrzeni, ale trzeba przedrzeć się przez mnóstwo danych i sprawdzać wiarygodność tych doniesień. Mamy nadzieję, że nasze targi ułatwią znalezienie najlepszych rozwiązań" - powiedziała PAP prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska.

Dodała, że targi są adresowane do wszystkich: zarówno do osób, które szukają środków ochronnych dla siebie i swoich bliskich, jak i rozwiązań dla firm.

Na targach prezentowane będą artykuły bezpieczeństwa osobistego, technologie oczyszczania i dezynfekcji przestrzeni, środki do dezynfekcji, sprzęt ochrony oraz usługi.

Zwiedzający zobaczą m.in. tunel do dezynfekcji wózków sklepowych, w którym zastosowano dwustopniowy systemu dezynfekcji przy użyciu lamp UV-C i środka niszczącego bakterie, grzyby i wirusy. Będzie też bramka do dezynfekcji, w której preparat rozprowadzany jest w postaci mgiełki, która skutecznie dezynfekuje odzież oraz obuwie nie pozostawiając na nich śladu oraz stojaki z automatycznym dozownikiem do dezynfekcji rąk w wersji z szybkim oraz czułym termometrem bezdotykowym na podczerwień. W przypadku podwyższonej temperatury urządzenie wydaje sygnał dźwiękowy.

Zaprezentowany zostanie także hipernowoczesny dezynfekator, który wygląda jak suszarka do rąk, stworzony przez studenta z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz unikey – prosty i wygodny przyrząd do otwierania drzwi, pomysł studenta AGH.

Zaplanowano wykłady m.in. o ochronie życia i zdrowia pracowników w czasie pandemii, bezpiecznej dystrybucji produktów, sposobach na walkę ze stresem i utrzymanie efektywności pracy.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja zwiedzających. W hali EXPO Kraków będzie mogło przebywać jednocześnie 3 tys. 200 osób. "Nie spodziewamy się aż tylu zwiedzających, a nasz obiekt jest duży i przystosowany do organizacji takich wydarzeń" – podkreśliła Grabowska.

Patronat honorowy nad targami objęło ministerstwo rozwoju, marszałek województwa małopolskiego i prezydent Krakowa.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane