Krakowski producent puszek Canpack uruchomił fabrykę w Czechach

PAP
opublikowano: 02-08-2020, 15:17

Grupa Canpack, producent opakowań metalowych i szklanych z siedzibą w Krakowie, uruchomiła nową fabrykę puszek napojowych w Czechach. Inwestycja, której łączna wartość osiągnie ponad 100 mln euro, została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy.

Jak podała firma w komunikacie, w zakładzie zlokalizowanym w miejscowości Stribro położonej w kraju pilzneńskim w zachodnich Czechach, rozpoczęła się już komercyjna produkcja aluminiowych puszek napojowych z przeznaczeniem dla klienta - browaru Plzeňský Prazdroj należącego do japońskiego koncernu piwowarskiego Asahi.

Fot. ARC

Zakład ma osiągnąć zdolności produkcyjne do około 1 miliarda puszek rocznie, z potencjałem do dalszego wzrostu w przyszłości. Docelowo inwestycja osiągnie wartość ponad 100 mln euro i da ponad 140 miejsc pracy.

Grupa Canpack należy do czołówki producentów opakowaniowych na świecie. Prowadzi działalność w 19 krajach w Europie, Ameryce Południowej, Indiach, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, gdzie w swoich prawie 30 zakładach produkcyjnych zatrudnia blisko 8 tys. osób.

Wytwarzane tam są opakowania metalowe dla przemysłu spożywczego, wieczka łatwo otwieralne, pojemniki aerozolowe, zamknięcia do butelek, opakowania dla przemysłu chemicznego i kosmetycznego, opakowania szklane. Grupa należy do amerykańskiej firmy z branży rolnej i spożywczej Giorgi Global Holdings.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane