Krąży plotka, że Kulczyk wychodzi z Orlenu – prasa

opublikowano: 29-10-2004, 08:22

- Analitycy i osoby związane z rynkiem kapitałowym powtarzali wczoraj informacje, jakoby Kulczyk Holding (KH) sprzedawał akcje Orlenu. Oficjalnie ma ich 5,6 proc. Nieoficjalnie? To sprawdza KPWiG - pisze "Parkiet".

"Zadzwoniliśmy do kilku biur maklerskich. Wszędzie plotka o pozbywaniu się akcji przez Kulczyk Holding była znana" - podaje dziennik. "Tak, Słyszałem" - potwierdza Rafał Wiatr z Domu Maklerskiego Banku Handlowego. Według gazety, większość rozmówców wolała pozostać anonimowa, a krążącego po rynku newsa nie znał Kulczyk Holding.

"Nic mi na ten temat nie wiadomo" - mówi Roma Sterna z biura prasowego Kulczyk Holding zapytana, czy rzeczywiście KH sprzedaje akcje płockiej spółki.

"Próbowaliśmy się skontaktować z Janem Wagą, prezesem firmy. Bezskutecznie. Papiery zaczęły być skupowane z rynku na przełomie 2001 i 2002 r. Na lutowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Orlenu, KH dysponował 15-mln pakietem akcji. Miał więc ok. 3,5 proc. kapitału firmy. W czerwcu 2002 r. poinformował, że posiada 23,9 mln walorów, czyli ok.5,6 proc. Do tej pory oficjalnie nie pojawił się komunikat o zmianie zaangażowania" - informuje "Parkiet".

"KH - firma należąca w większości do Grażyny Kulczyk, żony Jana Kulczyka, akcje Orlenu kupowała po 21-22 zł. Z tego część w transakcjach pakietowych. Zarówno wczoraj, jak i w środę obroty papierami Orlenu były wysokie. Przekraczały 120 mln zł. Wysokim obrotom towarzyszył spadek ceny. W środę o 0,39 proc. (WIG20 wzrósł o 0,39 proc.), w czwartek o 1,9 proc., do 36,5 zł (WIG20 obniżył się o 0,3 proc.). Jeżeli rzeczywiście KH stał za ostatnimi transakcjami i sprzedawał część akcji kupionych po cenach sprzed dwóch lat, oznacza, że zarobił na nich ok. 73 proc." - pisze gazeta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Krąży plotka, że Kulczyk wychodzi z Orlenu – prasa