Kredyt kupiecki nie wszędzie normą

SW
21-07-2014, 00:00

Europa jest bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o podejście do kredytu kupieckiego — wynika z analizy Bibby Financial Services.

Na przykład w Niemczech zaledwie 20 proc. firm oferuje kredyt kupiecki, a w Wielkiej Brytanii czy Singapurze taka praktyka handlowa stosowana jest całkiem często (odpowiednio: 76 proc. i 69 proc. firm oferuje swoim zagranicznym kontrahentom kredyt kupiecki). Długość oferowanego kredytu również zmienia się w zależności od kraju: w Niemczech stosunkowo często stosowane są wydłużone terminy płatności (27 proc. firm oferuje możliwość płatności po 60 dniach, 30 proc. — nawet po 90 dniach).

Natomiast w USA i Wielkiej Brytanii najpopularniejsze jest oferowanie klientom terminu 30-dniowego (odpowiednio deklaruje to 68 proc. i 62 proc. badanych). Skandynawia i Holandia udziela kredytu dłuższego niż 30 dni tylko wyjątkowo. Natomiast we Włoszech, Grecji i Hiszpanii płatności po 90 i więcej dniach to powszechna praktyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kredyt kupiecki nie wszędzie normą