Kredyt pod Pekao

opublikowano: 07-12-2016, 20:42

PZU i PFR podpisały umowę z UniCredit dotyczącą kupna 32,8 proc. akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,6 mld zł. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote, głosi poranny komunikat.

PKO BP poinformował w komunikacie w środę wieczorem o wystawieniu promesy kredytowej na 3,2 mld zł niewymienionej z nazwy spółce. Można było się domyślać, że chodzi o Polski Fundusz Rozwoju, który wspólnie z PZU rozmawiał o przejęciu Pekao z rąk Unicredit. Podstawą do takich przypuszczeń były nieoficjalne informacje od kilku dni krążące po rynku, że 8 grudnia zostanie ogłoszona ważna informacja w sprawie Pekao.

Zobacz więcej

PKO BP

REUTERS_Kacper Pempe_FORUM

Kilkakrotnie pisaliśmy, że konsorcjum PZU/PFR uzgodniło i udokumentowało wszystkie elementy transakcji kupna Pekao SA z wyjątkiem ceny. 

- Dla PZU wyznacznikiem była wycena rynkowa akcji Pekao SA, Włosi negocjowali premię za pakiet kontrolny – mówi jedno z naszych źródeł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy