Krosglass chce podwoić moce

ZK
opublikowano: 11-12-2007, 00:00

Spółka Krosna musi wydać na inwestycje 65 mln zł. Pomogą pieniądze z parkietu.

Spółka Krosna musi wydać na inwestycje 65 mln zł. Pomogą pieniądze z parkietu.

Z lekkim opóźnieniem, ale jednak. Krosglass, należący do Krosna producent włókna szklanego, szykuje ofertę publiczną. Niedawno mówił o debiucie giełdowym jeszcze przed świętami, teraz wiadomo, że będzie to raczej styczeń.

— Było sporo pytań z Komisji Nadzoru Finansowego, która ma dużo prospektów do zatwierdzenia — mówi Paweł Lisowski, prezes Krosglassu.

To jedyny w Polsce producent włókna szklanego z 26- -procentowym udziałem w krajowym rynku. Mylnie zaliczany do sektora szklarskiego.

— Nasze wyroby są wykorzystywane w motoryzacji, budownictwie, lotnictwie i produkcji jachtów — mówi prezes.

To szybko rosnące sektory, dlatego Krosglass jest najlepszą firmą grupy Krosno. Zarząd przygotował program inwestycyjny za 65 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z emisji akcji i bieżących zysków.

— Chcemy inwestować w moce produkcyjne. O akwizycjach obecnie nie myślimy — mówi Paweł Lisowski.

Cel? Podwojenie zdolności produkcyjnych i poprawa efektywności, aby konkurentów zachodnich pobić ceną, a dalekowschodnich — poziomem technologicznym. Rezultaty mają być widoczne w 2009 r. Wtedy moce Krosglassu i zyskowność zostaną podwojone.

Po 9 miesiącach firma ma 51,2 mln zł sprzedaży i 4,1 mln zł zysku. Druga część roku powinna być podobna. Zysk za cały 2007 r. powinien więc oscylować wokół 5 mln zł, a za dwa lata — kilka milionów wyżej.

Udział eksportu w sprzedaży (obecnie 30 proc.) będzie rósł. Najbardziej perspektywiczne rynki to Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa i Łotwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu