Krótkoterminowe zawirowania?

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 30-07-2021, 11:40

Początek piątkowego handlu przynosi wzrost awersji do ryzyka, a notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy osuwają się na południe po tym jak wzrosły obawy o przyszłość spółek technologicznych.

Jako pierwszy niepokój wprowadził Facebook, który poinformował o możliwości wyhamowania wzrostów przychodów po zmianie polityki prywatności przez Apple. Po tym inwestorom nie spodobały się zarówno wyniki za II kw. jak i prognozy przedstawione przez Amazona. Widać, że perspektywa zakończenia pandemii będzie negatywnie oddziaływać na biznes spółki wraz z tym jak cześć konsumentów wróci do tradycyjnych sklepów. O ile takie wydarzenia mogą wprowadzić krótkoterminową zmienność na rynkach, to jednak w średnim okresie nie będą decydujące dla utrzymania trendu wzrostowego na Wall Street. Przechodząc do kolejnej fazy ożywienia mogą pojawiać się pewne przetasowania pomiędzy sektorami. Spółki, które wcześniej prezentowały się wyśmienicie mogą łapać lekką zadyszkę. Gospodarka jednak wchodzi na coraz wyższe obroty, a większość spółek wciąż poprawia wyniki. To w połączeniu z wyraźnym sygnałem ze strony Fed dotyczącym utrzymania na niezmienionym poziomie programu skupu aktywów w kolejnych miesiącach będzie przesądzało o utrzymującym się popycie na akcje.

Na rynku walutowym dolar cały czas pozostaje pod presją, a kurs EURUSD dobija do 1.19. Amerykańskiej walucie szkodzi utrzymanie status quo w amerykańskiej polityce monetarnej w kolejnych miesiącach. Przejście przez Kongres pakietu infrastrukturalnego miało ograniczony wypływ, bowiem było już wycenione przez rynek.

Ropa naftowa oddaje część ostatnich wzrostów, ale baryłka WTI pozostaje powyżej 73 USD. Widać, że uczestnicy rynku nie obawiają się przywrócenia silnych restrykcji na skutek dalszego rozprzestrzeniania się wariantu delta. Wysoko po gołębim odbiorze środowego posiedzenia Fed pozostaje złoto, które znajduje się na miesięcznych maksimach w pobliżu 1830 USD za uncję.

Dziś w kalendarium makroekonomicznym należy zwrócić uwagę na dalszy ciąg publikacji danych o PKB za II kw. tym razem z strefy euro. Poznaliśmy już wstępne dane z Francji i Niemiec. W pierwszym przypadku wypadły nieco lepiej od prognoz, podczas gdy w drugim odczyt okazał się poniżej oczekiwań rynkowych. Po otwarciu sesji na Wall Street ważny będzie lipcowy indeks Chicago PMI odzwierciedlający przebieg koniunktury gospodarczej w mijającym miesiącu.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane