KRUS przeszedł pod nadzór resortu rolnictwa

Polska Agencja Prasowa SA
19-05-2006, 15:01

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) od piątku jest pod nadzorem ministerstwa rolnictwa. Również od 19 maja nowym prezesem KRUS jest Dariusz Rohde, który otrzymał nominację z rąk wicepremiera, ministra rolnictwa Andrzeja Leppera.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) od piątku jest pod nadzorem ministerstwa rolnictwa. Również od 19 maja nowym prezesem KRUS jest Dariusz Rohde, który otrzymał nominację z rąk wicepremiera, ministra rolnictwa Andrzeja Leppera.

Lepper zapewnił pracowników KRUS w piątek, że nie planuje zmian w systemie ubezpieczeń społecznych rolników. Dodał, że nie będzie "czystek politycznych"  w Kasie, a pracownicy będą wyłącznie oceniani pod względem merytorycznym, "za pracę".

Wcześniej KRUS znajdował się w gestii resortu pracy i polityki społecznej. Rohde został wyłoniony na szefa KRUS w drodze konkursu. Zastąpił on na tym stanowisku dotychczasowego prezesa Jana Kopczyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KRUS przeszedł pod nadzór resortu rolnictwa