Krym woli tunel od mostu do Rosji

opublikowano: 30-10-2014, 14:30

Planowany most nad Cieśniną Kerczeńską z Krymu do Rosji byłby zbyt niebezpieczny. Lepiej wybudować tunel, uważa wysłannik Krymu w Rosji.

Georgij Muradow przekonuje, że przez co najmniej miesiąc w roku most musiałby zostać zamknięty z powodu warunków pogodowych. Twierdzi, że firmy z Kanady i Chin zgłosiły się z pomysłem budowy tunelu pod szeroką na 6 kilometrów Cieśniną Kerczeńską. Muradow oszacował koszt takiej inwestycji na 60-80 mld rubli, czyli mniej więcej tyle, ile kosztowałoby wybudowanie mostu.

google maps

Rosyjski minister transportu Maksim Sokołow mówił we wrześniu, że budowa mostu jest już w toku i zostanie zakończona w 2018 roku. Muradow twierdzi jednak, że to wciąż wczesny etap inwestycji i można ją wciąż zatrzymać, aby rozpocząć budowę tunelu. Rozmowy z rosyjskim resortu transportu podobno już trwają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, themoscowtimes.com

Polecane