Krynicki Recykling żegna się z NewConnect

Kamil Zatoński
opublikowano: 25-10-2010, 00:00

Spółka wkrótce zadebiutuje na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. To już piąta przeprowadzka z NC.

Spółka wkrótce zadebiutuje na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. To już piąta przeprowadzka z NC.

GPW formalnie dopuściła w ubiegłym tygodniu akcje olsztyńskiej firmy do obrotu na głównym rynku. Zdecydowała także o wykluczeniu ich z notowań na NewConnect od 26 października.

Krynicki Recykling uzyskuje i uzdatnia stłuczkę szkła opakowaniowego na potrzeby hut szkła. Firma chciałaby być liderem tego segmentu. W I półroczu jej przychody wyniosły 8,6 mln zł, co oznacza wzrost o 36 proc. w porównaniu z takim samym okresem ub.r. Zysk netto wyniósł ponad 1 mln zł, ale dodatni wynik był konsekwencją umorzenia w marcu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska 1,16 mln zł pożyczki, co odnotowano w przychodach finansowych. Gdyby nie to, firma miałaby stratę netto. Działalność operacyjna jest rentowna, choć zyski są wciąż symboliczne. W I półroczu zysk wyniósł 235 tys. zł (marża 2,7 proc.) i był aż o ponad 60 proc. niższy niż rok wcześniej.

Spółka dużo inwestuje. W listopadzie ukończy inwestycję w instalację uzdatniania szkła w zakładzie w Wyszkowie. Dlatego lepszym miernikiem jej rozwoju jest wynik EBITDA, uwzględniający także koszty amortyzacji. W I półroczu zysk wyniósł prawie 1,5 mln zł, i choć wzrósł o 30 proc. r/r, to marża spadła o 1 punkt procentowy, do 17 proc. Rezultaty spółki byłyby lepsze, ale problemem, który wciąż pozostaje nierozwiązany, jest pojawienie się nielegalnych dokumentów potwierdzających recykling. Fałszywki pojawiły się w ubiegłym roku i doprowadziły do gwałtownego spadku cen.

We wrześniu Krynicki Recykling przeprowadził emisję akcji, która przyniosła 14,7 mln zł. Dzięki temu firma zdobyła nie tylko kapitał, ale też osiągnęła odpowiednie rozmiary, by móc ubiegać się o przejście na główny rynek GPW. Wartość rynkowa firmy to niecałe 56 mln zł. Problemem pozostaje jednak bardzo mała płynność akcji. Średni sesyjny wolumen przez ostatni rok wynosił zaledwie 3,3 tys. sztuk. Kurs zachowuje się jednak dość stabilnie. Przez ostatnie trzy miesiące trwa konsolidacja wokół 4 zł.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Krynicki będzie piątą spółką — po Fast Finance, Pragmie Inkaso, LST Capital i Tesgasie — która od początku roku zamieniła NewConnect na GPW.

Wydarzenia tygodnia na NewConnect

- Alior SFIO ujawnił się z pakietem 5,06 proc. akcji Black Point.

- PZU AM kupił 5,17 proc. akcji Telemedycyna Polska.

- Niemieckie Just a Game będzie odpowiadać za światową dystrybucję gry "Afterfall: Insanity", tworzonej przez Nicolas Games

-Veno pozbyło się ponad połowy posiadanych akcji Oponiksu. Rozważa też wyjście z inwestycji w Carbon Invest.

- Waldemar Kurek-Mosakowski zrezygnował z kierowania Infinity.

- Dent-a-Medical sprzedał 92,5 mln akcji po cenie emisyjnej 1 grosz. Kurs na NewConnect jest sześć razy wyższy.

- Hydrapres rozpoczął negocjacje w sprawie przejęcia części przedsiębiorstwa Gerda-Hydomat. Po fuzji nowy podmiot ma wejść na GPW.

- Spółki kontrolowane przez Mariusza Patrowicza (w tym notowane na NewConnect Fon Ecology i Atlantis Energy) zawiązały spółkę Elkop Energy, która również ma działać w obszarze energii ze źródeł odnawialnych.

- MEW za 3 mln zł zbuduje małą elektrownię wodną w województwie podlaskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane