Krynicki Recykling żegna się z NewConnect

Kamil Zatoński
opublikowano: 25-10-2010, 00:00

Spółka wkrótce zadebiutuje na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. To już piąta przeprowadzka z NC.

Spółka wkrótce zadebiutuje na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. To już piąta przeprowadzka z NC.

GPW formalnie dopuściła w ubiegłym tygodniu akcje olsztyńskiej firmy do obrotu na głównym rynku. Zdecydowała także o wykluczeniu ich z notowań na NewConnect od 26 października.

Krynicki Recykling uzyskuje i uzdatnia stłuczkę szkła opakowaniowego na potrzeby hut szkła. Firma chciałaby być liderem tego segmentu. W I półroczu jej przychody wyniosły 8,6 mln zł, co oznacza wzrost o 36 proc. w porównaniu z takim samym okresem ub.r. Zysk netto wyniósł ponad 1 mln zł, ale dodatni wynik był konsekwencją umorzenia w marcu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska 1,16 mln zł pożyczki, co odnotowano w przychodach finansowych. Gdyby nie to, firma miałaby stratę netto. Działalność operacyjna jest rentowna, choć zyski są wciąż symboliczne. W I półroczu zysk wyniósł 235 tys. zł (marża 2,7 proc.) i był aż o ponad 60 proc. niższy niż rok wcześniej.

Spółka dużo inwestuje. W listopadzie ukończy inwestycję w instalację uzdatniania szkła w zakładzie w Wyszkowie. Dlatego lepszym miernikiem jej rozwoju jest wynik EBITDA, uwzględniający także koszty amortyzacji. W I półroczu zysk wyniósł prawie 1,5 mln zł, i choć wzrósł o 30 proc. r/r, to marża spadła o 1 punkt procentowy, do 17 proc. Rezultaty spółki byłyby lepsze, ale problemem, który wciąż pozostaje nierozwiązany, jest pojawienie się nielegalnych dokumentów potwierdzających recykling. Fałszywki pojawiły się w ubiegłym roku i doprowadziły do gwałtownego spadku cen.

We wrześniu Krynicki Recykling przeprowadził emisję akcji, która przyniosła 14,7 mln zł. Dzięki temu firma zdobyła nie tylko kapitał, ale też osiągnęła odpowiednie rozmiary, by móc ubiegać się o przejście na główny rynek GPW. Wartość rynkowa firmy to niecałe 56 mln zł. Problemem pozostaje jednak bardzo mała płynność akcji. Średni sesyjny wolumen przez ostatni rok wynosił zaledwie 3,3 tys. sztuk. Kurs zachowuje się jednak dość stabilnie. Przez ostatnie trzy miesiące trwa konsolidacja wokół 4 zł.

Krynicki będzie piątą spółką — po Fast Finance, Pragmie Inkaso, LST Capital i Tesgasie — która od początku roku zamieniła NewConnect na GPW.

Wydarzenia tygodnia na NewConnect

- Alior SFIO ujawnił się z pakietem 5,06 proc. akcji Black Point.

- PZU AM kupił 5,17 proc. akcji Telemedycyna Polska.

- Niemieckie Just a Game będzie odpowiadać za światową dystrybucję gry "Afterfall: Insanity", tworzonej przez Nicolas Games

-Veno pozbyło się ponad połowy posiadanych akcji Oponiksu. Rozważa też wyjście z inwestycji w Carbon Invest.

- Waldemar Kurek-Mosakowski zrezygnował z kierowania Infinity.

- Dent-a-Medical sprzedał 92,5 mln akcji po cenie emisyjnej 1 grosz. Kurs na NewConnect jest sześć razy wyższy.

- Hydrapres rozpoczął negocjacje w sprawie przejęcia części przedsiębiorstwa Gerda-Hydomat. Po fuzji nowy podmiot ma wejść na GPW.

- Spółki kontrolowane przez Mariusza Patrowicza (w tym notowane na NewConnect Fon Ecology i Atlantis Energy) zawiązały spółkę Elkop Energy, która również ma działać w obszarze energii ze źródeł odnawialnych.

- MEW za 3 mln zł zbuduje małą elektrownię wodną w województwie podlaskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane