Kryterium spełnił tylko jeden wniosek

opublikowano: 12-11-2017, 22:00

Na siedem projektów zgłoszonych w piątym konkursie dla działania 2.1 POPC dofinansowanie dostanie tylko PUESC.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), jako instytucja pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie złożonych w ramach konkursu ogłoszonego dla Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”. W konkursie instytucje złożyły siedem wniosków i ubiegały się o łączne dofinansowanie w wysokości ponad 280 mln zł. Pozytywnie został rozpatrzony tylko jeden wniosek. To projekt resortów: rozwoju, finansów i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) o nazwie Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC). Wnioskowana kwota dofinansowaniato 143,4 mln zł. Ministerstwo Finansów informuje, że PUESC stanowi pojedynczy punkt dostępu do e- -usług Krajowej Administracji Skarbowej. W ramach Programu PUESC dostarczone zostaną e-usługi, których celem będzie usprawnienie procesów realizowanych przez klientów KAS w obszarze celnym i akcyzowym w zakresie odprawy granicznej, odprawy celnej oraz obrotu wyrobami podlegającymi akcyzie i poszerzenie zakresu spraw, które będą mogły być obsłużone w formie elektronicznej.

Zobacz więcej

Fot. Krystian Maj - FORUM

Wśród projektów, które nie spełniły kryterium dla dofinansowania, znalazła się m.in. Platforma Gromadzenia Danych Statystycznych (PGDS), o której dofinansowanie w wysokości 46,8 mln zł wnioskowało Centrum Informatyki Statystycznej, oraz projekt e-krew, na który Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wnioskowało o 42,9 mln zł. Podobna sytuacja zdarzyła się w poprzednim, czwartym, konkursie. Na siedem zgłoszonych projektów na łączną kwotę 127 mln zł pozytywną weryfikację przeszły tylko dwa, gdzie łączna wartość wnioskowanego dofinansowania wyniosła 37,3 mln zł, czyli Platforma Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego (PUEUP) zgłoszona przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz E-zamówienia — elektroniczne zamówienia publiczne zgłoszone przez Ministerstwo Cyfryzacji.

280 mln zł O takie łączne dofinansowanie projektów w piątym konkursie 2.1 POPC ubiegało się siedmiu wnioskodawców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu