Kryzys argentyński nie zagraża Ameryce Płd-szef BOE

Reuters
opublikowano: 07-01-2002, 14:07

BAZYLEA (Reuters) - Kryzys w Argentynie nie ma jak na razie wpływu na inne kraje Ameryki Południowa, powiedział w poniedziałek sir Eddie George, który przewodniczył spotkaniu szefów banków centralnych najbogatszych krajów świata na formu Banku Rozliczeń Międzynarodowych (BIS). "Kryzys nie rozprzestrzenił się na inne kraje" - powiedział prezes Banku Anglii (BOE) na konferencji pra

BAZYLEA (Reuters) - Kryzys w Argentynie nie ma jak na razie wpływu na inne kraje Ameryki Południowa, powiedział w poniedziałek sir Eddie George, który przewodniczył spotkaniu szefów banków centralnych najbogatszych krajów świata na formu Banku Rozliczeń Międzynarodowych (BIS).

"Kryzys nie rozprzestrzenił się na inne kraje" - powiedział prezes Banku Anglii (BOE) na konferencji prasowej.

Prezes powiedział także, że on i jego koledzy bardziej optymistycznie niż na poprzednim spotkaniu zapatrują się na możliwość ożywienia światowej gospodarki.

"W perspektywie krótkookresowej sytuacja nadal wygląda kiepsko, ale - inaczej niż dwa miesiące temu - są pewne sygnały, że później nadejdzie ożywienie" - powiedział George.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane