Kryzys już za budowlanką

opublikowano: 17-08-2015, 22:00

W 2014 r. inwestycje w budownictwie wzrosły w Polsce o 2 mld EUR.

Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2014-20 pozwala spodziewać się kolejnych wzrostów w tym sektorze — wynika z raportu „European Powers of Construction 2014”, przygotowanego przez firmę Deloitte. To jeden z dowodów, że branżabudowlana złą passę wynikłą z kryzysu ma już za sobą.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

— Co ciekawe, dobre nastroje płyną nie tyle ze spodziewanej wyższej sprzedaży, co z większej skłonności do inwestowania przedsiębiorców w środki trwałe, a ponadto zakładanego większego zapotrzebowania na finansowanie zewnętrzne i lepszej płynności finansowej. Pośrednim sygnałem poprawy sytuacji w budownictwie jest także wynik sektora maszyn i urządzeń, podany niedawno przez Związek Polskiego Leasingu.

W I półroczu 2015 r. odnotowaliśmy w tym przypadku wzrost o 28,7 proc. w stosunku do tego samego okresu 2014 r. Sektor ten stanowił więc główny motor rozwoju rynku leasingu w ostatnich 6 miesiącach — tłumaczy Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu