Krzysztof Jałosiński prezesem zarządu ZCh Police

PAP
opublikowano: 19-01-2011, 22:44

Rada Nadzorcza ZCh Police powołała w środę Krzysztofa Jałosińskiego na stanowisko prezesa zarządu, dyrektora generalnego spółki, a Wojciechowi Naruciowi powierzyła stanowisko wiceprezesa zarządu, dyrektora ekonomicznego - poinformowała spółka w komunikacie.

"O stanowisko Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego ZCh +POLICE+ SA ubiegało się 5 osób, do konkursu na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Ekonomicznego przystąpiły 2 osoby" - poinformowała spółka.

Nowopowołany prezes rozpocznie pełnienie funkcji w Zakładach Chemicznych Police SA od 1 lutego 2011 roku. Natomiast wiceprezes rozpocznie pracę w spółce 25 stycznia 2011 roku.

Jałosiński urodził się w 1957 roku. Ukończył Politechnikę Wrocławską, specjalizując się z inżynierii chemicznej. Jest także absolwentem studiów podyplomowych na Politechnice Śląskiej w zakresie materiało i energooszczędnych technologii chemicznych. Swoje wykształcenie doskonalił głównie na studiach podyplomowych w dziedzinie strategii zarządzania przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej oraz w zakresie zarządzania wartością przedsiębiorstwa. Jest absolwentem studiów MBA na Politechnice Lubelskiej - podała spółka.

Karierę zawodową rozpoczął w Zakładach Azotowych Kędzierzyn SA jako technolog w Zakładzie Amoniaku. W latach 1993-2000 pracował w Zakładach Azotowych Puławy, pełniąc stanowiska kierownicze. Od roku 2000 do 2008 pełnił funkcję prezesa Evonik Carbon Black Polska. Funkcję prezesa zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA objął w kwietniu 2008 roku.

Naruć urodził się w 1972 roku. Jest magistrem ekonomii, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Obecnie jest doktorantem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i kontroli finansowej ukończył w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Podyplomowe studia na Politechnice Opolskiej o specjalności Zarządzanie projektami w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej ukończył w 2008 roku. Uzyskał certyfikat księgowego.

Posiada 11-letnie doświadczenie w controllingu w Zakładach Azotowych Kędzierzyn SA oraz ponad 7 letnie doświadczenie w nadzorowaniu spółek kapitałowych jako członek Rad Nadzorczych, a także w prowadzeniu zajęć z finansów przedsiębiorstwa na wyższej uczelni. Jest autorem publikacji o tematyce planowania finansowego i controllingu.

Zakłady Chemiczne Police SA są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. Spółka zatrudnia ponad 2,6 tys. osób. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane