Krzyżakom na pewno pociekłaby ślinka

JAZ
opublikowano: 30-03-2012, 00:00

Artyści rondla. Pucharem zdobytym przez Łukasza Cichego i Pawła Krasa restauracja Ancora na krakowskiej starówce będzie przez najbliższy rok kusiła swoich gości.

Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego z Jerozolimy, czyli Krzyżacy, dbał o podniebienia braci. XIV-wieczny krzyżacki zamek Ryn widział niejedną ucztę. Do tradycji wyżerek nawiązywał odbywający się tam (dzisiaj to hotel) finał dziesiątego konkursu młodych talentów kulinarnych „L’Art de la cuisine Martell 2012”. Patronat markowego alkoholu nie jest przypadkowy, chodzi o promowanie jadła najlepiejkomponującego się z lampką koniaku z kostką lodu, choć nie wprost przy konsumpcji... Rywalizacji młodszych kolegów z szesnastu hoteli i restauracji patronował Karol Okrasa. Na przygotowanie dania mieli godzinę, przy czym głównym surowcem była wieprzowina, od polędwicy po skórę. Złożonemu z kucharskich autorytetów jury najbardziej zasmakowały potrawy restauracji Ancora w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAZ

Polecane