Książka Hillary Clinton jest hitem

opublikowano: 21-09-2017, 16:08
aktualizacja: 21-09-2017, 16:09

Książka Hillary Clinton pt. "What Happened" (Co się stało), w której tłumaczy ona swoją porażkę w wyborach prezydenckich w USA, sprzedała się już w ponad 300 tys. egzemplarzy, poinformowało wydawnictwo Simon & Schuster.

Wynik sprzedaży uwzględnia wszystkie formy i nośniki. W postaci książki w twardej oprawie sprzedaż sięgnęła 168 tys. egzemplarzy i jest to najlepszy debiut na rynku od pięciu lat.  

Hillary Clinton
Zobacz więcej

Hillary Clinton fot. Bloomberg

Historia porażki wyborczej Clinton sprzedaje się w pierwszym tygodniu od pojawienia się na rynku dużo lepiej niż wydania przez nią w 2014 roku książka „Hard Choices", w której opisała okres zajmowania stanowiska sekretarza stanu USA.

Największym wydawniczym hitem autorstwa Hillary Clinton była książka "Living History" z 2003 roku. Sprzedała się w 600 tys. egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Tłumaczono to zapowiedzią, że Hillary Clinton po raz pierwszy odniesie się w niej do romansu swojego męża, prezydenta Billa Clintona, z Moniką Lewinsky.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu