Książka, która poczeka na publikację 100 lat

opublikowano: 24-10-2019, 22:00

Karl Ove Knausgård, jeden z najbardziej znanych pisarzy w Norwegii, napisze książkę, która będzie wydana dopiero za 100 lat — poinformował „The Local”.

To część projektu Future Library (Biblioteka Przyszłości), w który co roku wkład wnosi wybrany pisarz, deklarując, że napisze dzieło, które nie ujrzy światła dziennego przez 100 lat. Projekt realizowany jest od 2014 r., co oznacza, że pierwsza książka zrealizowana w ramach projektu będzie dostępna w 2114 r. Książki, które przez cały wiek pozostaną „tajemniczymi manuskryptami”, są tworzone na papierze zrobionym z drzew rosnących w norweskich lasach i przekazywane twórcom projektu Biblioteka Przyszłości. Karl Ove Knausgård to jedno z największych nazwisk współczesnej norweskiej literatury. Jest znany głównie z cyklu powieści autobiograficznych pt. „Moja walka”, które zostały przetłumaczone na 30 języków.

— Gdy tylko usłyszałem o Bibliotece Przyszłości, pomyślałem, że to fantastyczny pomysł i bardzo interesujący projekt artystyczny — powiedział Karl Ove Knausgård.

Do tej pory w projekcie wzięła udział m.in. Margaret Atwood, autorka powieści, na której podstawie telewizja HBO nakręciła serial „Opowieści podręcznej”.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy