Kto Wilanowowi zabroni

opublikowano: 22-10-2017, 22:00

Nieruchomości

Warszawskie dzielnice pracują na swoje stereotypy nie tylko poziomem przestępczości — jak pokazują dane z rynku najmu, Wilanów jawi się jako luksusowy również dzięki popytowi na większy metraż. Najpopularniejszym typem mieszkania wśród potencjalnych warszawskich lokatorów jest dwupokojowy lokal zajmujący 50 mkw., wskazują analizy serwisu Otodom.

Kiedy poszerzy się tę kategorię o mieszkania o tym samym rozkładzie, ale ciaśniejsze o 10 mkw., łączny udział w zapytaniach najemców wyniesie 24 proc. Przenosząc się na Wilanów, podobny odsetek przypada na trzy pokoje i metraże 80 i 100 mkw., natomiast po 11 proc. zapytań dotyczy powierzchni 120 i 150 mkw.

Porównywalny popyt na większe mieszkania zanotowano też na Ochocie, przy czym mowa bardziej o ogólnej tendencji niż o rynku na konkretny typ lokalu, bo różnice w udziałach poszczególnych kategorii to w rzeczywistości czasem nawet 1 proc. W całej Warszawie, dwójką na 60 mkw. zainteresowanych byłoby 10 proc. najemców, a ponad dwa razy przestronniejszą trójką — 9 proc.

24 proc. Taki odsetek zapytań w sprawie najmu w serwisie Otodom dotyczy trzypokojowych mieszkań w warszawskiej dzielnicy Wilanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane