Kuchciński: głosowanie nad wyborem prezesa NBP w środę

opublikowano: 08-01-2007, 15:15

Szef klubu PiS Marek Kuchciński powiedział, że głosowanie w Sejmie nad wyborem szefa NBP powinno odbyć się w środę.

Szef klubu PiS Marek Kuchciński powiedział, że głosowanie w Sejmie nad wyborem szefa Narodowego Banku Polskiego powinno odbyć się zgodnie z zapowiedziami, czyli w środę.

"Nie ma przesłanek żadnych ani politycznych ani merytorycznych by przełożyć głosowanie. Prezes NBP powinien być wybrany 10 stycznia, gdy upływa kadencja obecnego prezesa" - powiedział Kuchciński na poniedziałkowej konferencji prasowej. Przesunięcia głosowania nad wyborem szefa NBP chce LPR.

Odnosząc się do zastrzeżeń LPR do kandydatury Sławomira Skrzypka na prezesa NBP posłanka PiS, szefowa komisji finansów publicznych Aleksandra Natalli-Świat oświadczyła, że to dobry kandydat. Wyraziła przekonanie, że Liga poprze Skrzypka, po tym gdy spotka się on z klubem tej partii.

Kuchciński powiedział, że jeżeli ze strony LPR nadal będą pojawiać się "działania osłabiające" możliwość wyboru prezesa NBP, to PiS "będzie musiał postrzegać to z jednej strony jako próbę wymuszenia na koalicji jakichś ustępstw - a więc handel w brzydki sposób". Po drugie - mówił - "będziemy musieli zacząć podejrzewać, że być może niektórym koalicjantom zależy na tym, żeby w NBP była utrzymana +linia Balcerowicza+".

"Jeżeli Liga będzie zachowywała się nieracjonalnie względem wyboru prezesa NBP, będzie to oznaczać poważne trudności we współpracy koalicyjnej" - ocenił szef klubu PiS. Zdaniem Kuchcińskiego, jeśli Giertych chce położyć kres koalicji, to znaczy, że "chce przyspieszonych wyborów".(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane