Kujawy i Łódzkie dzielą tort z dotacjami

AJ
opublikowano: 03-02-2011, 12:14

Choć źródełko z unijnymi pieniędzmi powoli wysycha, w dwóch województwach kasa dla firm jeszcze się znajdzie.

W województwie łódzkim w 2011 r. firmy będą mogły aż siedem razy powalczyć o wsparcie z UE. Pierwszy konkurs (w ramach działania "Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw") wystartuje już dzisiaj i potrwa do 8 marca. Przedsiębiorcy będą się ubiegać o dofinansowanie budowy centrów logistycznych i infrastruktury. Kolejne trzy konkursy w ramach tego samego działania zaczną się w końcu lutego, czerwca i września. Firmy powalczą w nich kolejno o dofinansowanie udziału w targach i misjach zagranicznych, inwestycji bezpośrednich oraz promocję marek i produktów regionalnych.

23 maja wystartuje rywalizacja w ramach działania "Rozwój B+R w przedsiębiorstwach". Dwa dni później mikro- i małe firmy powalczą o dofinansowanie udziału w targach i misjach zagranicznych (konkurs "Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw"). 27 czerwca w takim samym konkursie będzie można zdobyć dofinansowanie na inwestycje bezpośrednie.

— "Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw" to najpopularniejszy z konkursów dla firm. W zeszłym roku o dofinansowanie w jego ramach walczyło 1,1 tys. projektów. Każdy z nich mógł zdobyć do 100 tys. zł wsparcia — wyjaśnia Maciej Łaski z łódzkiego urzędu marszałkowskiego.

W 2011 r. firmy z województwa kujawsko-pomorskiego będą miały dwie okazje zdobycia dotacji. W kwietniu w konkursie "Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw" wezmą udział najmniejsze firmy z regionu. 9,8 mln zł popłynie m.in. na budowę nieruchomości oraz unowocześnienie i zakup sprzętu. Z kolei w marcu wystartuje rywalizacja w ramach działania "Wzmocnienie regionalnego potencjału badań i rozwoju technologii". Tym razem 15 mln zł trafi na rozwój nowych technologii, transfer wiedzy z nauki do biznesu i przekształcanie przedsiębiorstw w centra badawczo-rozwojowe. Na dofinansowanie do 10 mln zł będą mogły liczyć najlepsze projekty o wartości 4-40 mln zł.

None
None

http://www.cop.lodzkie.pl/pliki/harmonogram/harmonogram-konkursow-2011_25-01-2011.pdf

http://mojregion.eu/regionalny-program-operacyjny-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/aktualnosci/czytaj/items/zmiana-harmonogramu-konkursow-na-rok-2011.9322.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane