KUKE rozszerza ochronę

opublikowano: 26-04-2013, 00:00

W ramach umowy ubezpieczenia należności klienci mogą objąć ochroną transakcje o większej wartości, które do tej pory nie mogły zostać ubezpieczone.

KUKE rozszerzyło swoją ofertę ubezpieczenia należnościo Ochronę+. To klauzula funkcjonująca w ramach obowiązującej polisy, która daje możliwość dokupienia przez przedsiębiorcę większych, uzupełniających limitów kredytowych dla wybranych kontrahentów. Tym samym zapewnia ona elastyczność w zakresie dostosowania skali sprzedaży, co natomiast pozwala na utrzymanie dobrych relacji ze strategicznymi klientami w okresie obecnego spowolnienia gospodarczego. Korzystając z Ochrony+, klienci mogą zabezpieczyć transakcje w wysokości dostosowanej do swoich potrzeb. Dodatkowa ochrona skierowana jest do wszystkich klientów KUKE, którzy posiadają czynne pakietowe ubezpieczenie należności krajowych i eksportowych. Nowa klauzula oferowana będzie również wszystkim firmomzainteresowanym tym typem ubezpieczenia. Konstrukcja klauzuli zakłada, że klient posiadający umowę ubezpieczenia sam decyduje, w którym momencie chce skorzystać z dodatkowej ochrony. Koszt Ochrony+ jest stały i zależy od wysokości limitu kredytowego. Dzięki temu klient może również od razu określić, czy dana transakcja będzie dla niego opłacalna.

Wykupienie dodatkowego limitu przez klienta zapewnia specjalne monitorowanie kontrahenta ze względu na zwiększone ryzyko, ale przede wszystkim daje gwarancję uzyskania wyższego odszkodowania w sytuacji braku płatności od kontrahenta. Ochrona+ nie wymaga zawarcia odrębnej umowy przez klientów korporacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane