Kukowski nie jest już prezesem Idea TFI

KZ
28-11-2012, 09:33

Piotr Kukowski został odwołany przez radę nadzorczą z funkcji prezesa zarządu Idea TFI. Czasowo zastąpi go Agnieszka Rachwalska-Marko, oddelegowana ze składu rady do zarządu.

Grzegorz Leszczyński, szef rady nadzorczej Idea TFI, mówi że Piotr Kukowski wyczerpał mandat zaufania i dlatego stracił funkcję prezesa zarządu (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")
Zobacz więcej

Grzegorz Leszczyński, szef rady nadzorczej Idea TFI, mówi że Piotr Kukowski wyczerpał mandat zaufania i dlatego stracił funkcję prezesa zarządu (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

- Przyczyną odwołania jest ocena Rady Nadzorczej Idea TFI, co do braku możliwości sprawowania funkcji przez Piotra Kukowskiego. W opinii Rady Nadzorczej Piotr Kukowski wyczerpał mandat zaufania  – powiedział Grzegorz Leszczyński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Idea TFI.

Agnieszka Rachwalska-Marko zasiada w Radzie Nadzorczej Idea TFI od kwietnia 2011 r. Od 2007 r. pełni funkcję Dyrektora Działu Nadzoru Domu Maklerskiego IDMSA. Poprzednio, od 1999 r. pracowała na stanowisku inspektora nadzoru – prawnika. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.   

- Idea TFI ma, naszym zdaniem, szansę na odzyskanie swojej pozycji. Wierzymy, że wprowadzane obecnie zmiany - zarówno w zakresie zespołu zarządzających funduszami, jak i polityki inwestycyjnej, szczególnie jeśli chodzi o zarządzanie ryzykiem – pozwolą na odbudowę jej marki - mówi Agnieszka Rachwalska-Marko.


- Gdy DM IDMSA przejmował Idea TFI, które wtedy funkcjonowało jako GTFI, był to jeden z najmniejszych graczy na rynku, osiągający przeciętne wyniki inwestycyjne. Został przekształcony w jedno z najlepszych TFI, które przez długi okres było najszybciej rozwijającym się podmiotem w branży. Zbyt duża koncentracja na branży budowlanej sprawiła, że cały ten wcześniejszy wysiłek i lata świetnych wyników odeszły w niepamięć. Nie zamierzamy się jednak poddać – już raz udowodniliśmy, że wiemy jak niemal od podstaw zbudować pozycję rynkową Idea TFI i pomimo wszystkich negatywnych opinii, zamierzamy to powtórzyć – dodaje Agnieszka Rachwalska-Marko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Kukowski nie jest już prezesem Idea TFI