Kulczyk pokieruje RN Ciechu

ISBNews
opublikowano: 10-07-2014, 20:28

Jan Kulczyk został wybrany przewodniczącym rady nadzorczej Ciechu, poinformowała spółka.

"Rada Nadzorcza Ciech dokonała wyboru przewodniczącego rady nadzorczej emitenta w osobie pana dr Jana Kulczyka, zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej emitenta w osobie pana Tomasza Mikołajczaka oraz sekretarza rady nadzorczej emitenta w osobie pana Wojciecha Stramskiego.

Obecnie KI Chemistry posiada 51,14% akcji spółki (uprawniających do tyluż głosów na WZ), a ING OFE - 8,54% akcji; pozostali akcjonariusze - 40,32%, jak podała spółka na swojej stronie internetowej.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Ciech skupia ponad 30 spółek i znajduje się w gronie pięćdziesięciu największych przedsiębiorstw w Polsce. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane