Czytasz dzięki

Kulczyk przyjrzy się propozycji Orlenu

Paweł Janas
opublikowano: 22-06-2010, 07:06

Najbogatszy Polak nie wyklucza udziału w  budowie gazowej elektrowni. Firma Kulczyka marzy o pierwszoplanowej roli. Orlen chce jednak zachować w spółce celowej 51 proc.

Rusza energetyczny program PKN Orlen. Spółka chce wybudować we Włocławku elektrownię zasilaną gazem ziemnym. Nie wie jeszcze, kto będzie jej partnerem. Aby rozstrzygnąć tę kwestię, do inwestorów branżowych i finansowych zostaną w tym tygodniu wysłane zaproszenia do udziału w projekcie ("PB" pisał o tym w czwartek). Jednym z potencjalnych kandydatów z grona inwestorów finansowych jest międzynarodowa grupa inwestycyjna Kulczyk Investments. Spytaliśmy o to, czy firma należąca do Jana Kulczyka jest skłonna przyłączyć się do planów spółki kierowanej przez Jacka Krawca.

— Kiedy poznamy warunki, to nie wykluczam takiego scenariusza. Zwykle jednak w projektach biznesowych zajmujemy pozycję inwestora wiodącego — mówi "PB" Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments.

Więcej we wtorkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane