Kulczyk trzeci w wyścigu po Meble Emilia

ANP
opublikowano: 21-06-2012, 00:00

Griffin Topco i konsorcjum z ECI mogą dalej negocjować z resortem skarbu.

Wiele wskazuje na to, że prywatyzacja Mebli Emilia, spółki zajmującej się poza sprzedażą mebli także wynajmem powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych, zbliża się do finału.

Po analizie ofert wiążących Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), który sprzedaje 85 proc. udziałów spółki (cena wywoławcza wynosi 172,3 mln zł), będzie równolegle negocjowało z luksemburską firmą Griffin Topco i konsorcjum z udziałem m.in. warszawskiej firmy Europejskie Centrum Inwestycyjne.

— W przypadku ewentualnego braku porozumienia dotyczącego warunków umowy sprzedaży MSP w dalszym ciągu ma możliwość powrotu do negocjacji również z Kulczyk Silverstein Properties (KSP) z Luksemburga w okresie związania ofertą. MSP może także zdecydować o przyznaniu wyłączności negocjacyjnej lub zakończyć proces bez rozstrzygnięcia — informuje biuro prasowe resortu. KSP nie chciał udzielić komentarza.

Zdaniem Mikołaja Martynuski z agencji nieruchomościowej CBRE, spółka Meble Emilia ma ciekawy portfel nieruchomości, w tym nieruchomość w centrum stolicy przy ul. Emilii Plater.

— Na rynku poszukuje się dobrych lokalizacji, ale jesteśmy daleko od ustalania rekordów cenowych, tak jak było jeszcze kilka lat temu. Wówczas inwestorzy szastali pieniędzmi, a teraz uważanie liczą każdy grosz. Poza tym ceny gruntów ustabilizowały się i są zbliżone do tych z 2011 r. — mówi Mikołaj Martynuska.

Jego zdaniem, na działce po pawilonie handlowym ze względu na pobliski dom mieszkalny mógłby powstać jedynie kilkukondygnacyjny budynek. Resort planuje zakończyć prywatyzację spółki w III kwartale tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu