Kumulacje napędzają totka

09-11-2012, 00:00

Polacy rzadko trafiają „szóstki” w Lotto, a to woda na młyn dla władz Totalizatora Sportowego.

W trzech pierwszych kwartałach 2012 r. Polacy w kolekturach Totalizatora Sportowego (TS) wydali 2,52 mld zł, o 10,6 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

— Dwucyfrowy wzrost przychodów ze sprzedaży w okresie spowolnienia polskiej gospodarki jest bardzo satysfakcjonujący — mówi Piotr Kamiński, p.o. prezesa TS.

Zdaniem władz monopolisty, dobre wyniki to efekt zbiegu wielu czynników: konsekwentnej realizacji polityki sprzedażowej, rozwoju portfolio produktów, wprowadzenia nowej platformy komunikacyjnej z graczami i wysokich kumulacji w sztandarowym produkcie TS, czyli Lotto. Zdaniem analityków, kluczowy jest jednak jeden. Ten ostatni. Inaczej można nazwać go… wyjątkowym pechem graczy. Zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa, w długim okresie jedna „szóstka” w Lotto powinna padać średnio raz na około 14 mln zakładów (dokładnie 13 983 816), tymczasem w tym roku gracze trafiają ją znacznie rzadziej: raz na ponad 20 mln zakładów. Wytypowanie właściwej kombinacji liczb w Lotto (a wcześniej Dużym Lotku) nie było tak trudne co najmniej od 2001 r. Co i rusz występują więc kumulacje, z których ostatnia, z wtorku, była aż jedenastokrotną (przez tyle losowań z rzędu nie padła „szóstka”).

Takie zjawisko nie przydarzyło się wcześniej w całej historii TS. Rezultat? Kumulacja kumulacji działa na korzyść państwowego giganta, napędzając jego sprzedaż. Władze TS chwalą się nie tylko wzrostem przychodów, ale też bardzo dobrym wynikiem finansowym. Zysk na poziomie netto za dziewięć miesięcy 2012 r. przekroczył 255 mln zł, czyli był aż o 72 proc. wyższy niż w tym samym okresie rok wcześniej. Piotr Kamiński tłumaczy to „pozytywnymi efektami pracy nad kosztami działania firmy” oraz „efektywną polityką sprzedażową”. Kluczowy jest tu fakt, że od grudnia 2011 r. TS działa na nowym systemie online, za którego obsługę płaci GTech zaledwie 0,92 proc. przychodów, prawie cztery razy mniej niż do tej pory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kumulacje napędzają totka