Kupujący nie spuszczają z tonu

Brak jednoznacznych sygnałów z rynków globalnych pozwolił bykom z warszawskiego parkietu na dalsze zakupy akcji.

WIG20 zyskał 0,2 proc., wspierany odbiciem DAXa z sześciotygodniowych minimów (+0,4 proc.) oraz czwartkowymi danymi wskazującymi na siedmioletnie minimum inflacji nad Wisłą. Wśród zyskujących branż znalazły się banki (subindeks branżowy zyskał 0,3 proc.). Jak przewiduje Komisja Nadzoru Finansowego, wynik sektora powinien być w tym roku nie gorszy niż w 2012 roku. Wtedy banki zarobiły na czysto 15,52 mld zł. Nie powiodła się jednak próba wyjścia notowań PKO BP na dziewięciomiesięczne maksima (-1,2 proc.). Nie pomogło nawet podwyższenie wyceny akcji spółki przez Wood&Company z 32,9 zł do 35,3 zł. Biuro nadal zaleca sprzedaż papierów. Po czterech dniach wyprzedaży odbijają się notowania PGNiG (+1,0 proc.). Spółka zależna emitenta otrzymała udziały w czterech koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych w Norwegii.

Nie widać końca hossy na szerokim rynku. mWIG40 powrócił w okolice szczytów hossy ze środy (+0,6 proc.), a WIG Plus znalazł się najwyżej od 14 miesięcy (+0,4 proc.). Korektę, i to nieznacznie, pogłębił tylko sWIG80 (-0,1 proc.). Poniżej przegląd wiadomości z małych i średnich spółek.

Najwyżej od kwietnia znalazły się notowania Relpolu (+6,4 proc.). Spółka wypłaci 37 gr dywidendy na akcję. To oznacza stopę premii z zysku sięgającą blisko 5 proc.

Najwięcej od lutego płacono za papiery Astarty (+1,5 proc.). W tym roku spółka wyda 50 mln euro na inwestycje, w tym na budowę zakładu przetwórstwa soi i biogazowni. Jak wynika z rozmowy PAP z przedstawicielami spółki, od kwietnia trwa odbicie cen cukru na Ukrainie.

W pobliżu górnego ograniczenia zakresu wahań z ostatniego pół roku znalazły się notowania ZA Polna (+2,1 proc.). W wezwaniu do sprzedaży akcji ogłoszonym przez Zbigniewa Jakubasa nie złożono ani jednego zapisu.

Tuż pod dwuletnimi szczytami utrzymują się notowania CD Projektu (+1,9 proc.). Jak poinformowała spółka, sprzedaż Wiedźmina 2 przekroczyła 2,5 mln sztuk. Sprzedaż drugiej edycji gry mogą wesprzeć pokazy gry Wiedźmin 3, które zostały dobrze przyjęte przez prasę branżową.

Wyhamowało odbicie notowań City Interactive z trzyletnich minimów z pierwszej części tygodnia (+1,5 proc.).  Jak poinformowała spółka, sprzedaż gry Sniper 2 zbliżyła się do 1,2 mln sztuk, a jesienny termin debiutu Alien Rage jest niezagrożony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane