„Kupujemy teraz akcje”

opublikowano: 04-03-2013, 14:02

...powiedział w CNBC słynny inwestor Warren Buffett.

- Jeśli zapytacie mnie, czy akcje są tańsze niż inne formy inwestowania, to moim zdaniem tak jest. Kupujemy teraz akcje. Ale nie dlatego, że oczekujemy że zdrożeją. Kupujemy je bo uważamy, że dostajemy dzięki nim dobrą wartość – powiedział Buffett.

Warren Buffett; fot. Bloomberg
Warren Buffett; fot. Bloomberg
None
None

Słynny inwestor przekonuje, że automatyczne cięcia budżetowe, znane jako sekwestr, nie spowolnią zbyt mocno gospodarki.

- Nadal będzie widać wolne tempo ożywienia. Nie pójdzie mocno w górę, ale również się nie zatrzyma – powiedział Buffett. - Gospodarka nie „galopuje”, ale robimy niewielkie postępy. Wszyscy chcieliby, aby były szybsze. Ale nie wrzucimy „wstecznego” i nie spodziewamy się, że sekwestr to spowoduje – dodał.

Buffett powiedział, że „nie ma wątpliwości” iż do wzrostu cen akcji przyczyniły się niskie, niemal zerowe stopy procentowe Fed. Słynny inwestor spodziewa się, że menedżerowie funduszy będą likwidować niektóre inwestycje „kiedy Fed przestanie pompować ekstra-pieniądze w gospodarkę”.

- To będzie bardzo ciekawy dzień, kiedy stanie się jasne, że Fed zmienia kierunek - powiedział Buffett.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane