Kuria modernizuje hotel Rzymski

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 03-07-2002, 00:00

Poznań. Rozpoczęła się modernizacja hotelu Rzymskiego.

— Prace potrwają do końca sierpnia, w ich ramach hotel zyska nową elewację, a nad najwyższą kondygnacją pojawi się attyka nawiązująca do dawnego wyglądu gmachu. Hotel wzbogaci się również o iluminację świetlną — mówi Andrzej Tkacz, dyrektor hotelu.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Kuria Arcybiskupia w Poznaniu, do której należy cały hotel. Głównym wykonawcą prac będzie firma Renor z Poznania. Niestety, ani przedstawiciele inwestora, ani Stanisław Dec, właściciel firmy Renor, nie chcieli ujawnić wartości inwestycji.

Położony w ścisłym centrum Poznania hotel Rzymski (przedwojenna nazwa The Rome) jest jednym z najstarszych hoteli w stolicy Wielkopolski. Powstał w 1860 r. Trzygwiazdkowy obecnie hotel dysponuje 170 miejscami. Dyrektor Tkacz twierdzi, że modernizację budynku wymusiła finalizacja prac w położonym obok hotelu Rzymskiego innym renomowanym poznańskim hotelu Bazar, który po kilkunastoletnim remoncie wkrótce otworzy swoje podwoje dla gości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kuria modernizuje hotel Rzymski