Kurs Agory sięgnął dna

Michał Długokęcki
opublikowano: 02-03-2001, 00:00

Kurs Agory sięgnął dna

Na wczorajszej sesji najniższy kurs od roku zanotowały akcje Agory. Na zamknięcie fixingu ich cena wyniosła 58,5 zł, po spadku o 6,85 proc. Od początku marca ubiegłego roku walory Agory poruszają się w silnym trendzie spadkowym.

Do spadku kursu akcji Agory przyczyniła się oczywiście fatalna sytuacja na rynku giełdowym. Znaczny wpływ na notowania walorów spółki miało jednak również obniżenie oczekiwań co do jej zysków. W tym roku może się znacząco obniżyć rentowność działalności Agory. Wynika to przede wszystkim z pogorszenia koniunktury na rynku reklamowym oraz ze wzrostu cen papieru. Spółce nie pomogło też wprowadzenie podatku VAT na wydawnictwa prasowe. Na wyniki finansowe Agory niekorzystnie mogą wpłynąć również koszty związane z prowadzeniem portalu.

Kursowi akcji Agory nie służy również sytuacja istniejąca wśród spółek internetowych. Obniżające się notowania Interii, niedojście do skutku transakcji nabycia akcji Poland.com przez Elektrim oraz niejasności związane z przejęciem Onet.pl przez ITI mogą powodować obniżenie wyceny portalu Agory przez inwestorów.

Entuzjazmu inwestorów nie wzbudziły również ogłoszone niedawno plany inwestycyjne spółki. W ciągu najbliższych 3 lat chce ona przeznaczyć około 1,5 mld zł na inwestycje w sektorze mediów. Agora zamierza rozwijać swoją działalność właściwie na wszystkich możliwych rynkach medialnych, od reklamy zewnętrznej po telewizję.

Przy tak wysokiej dynamice spadku kursu Agory i generalnym pesymizmie panującym na rynku trudno obecnie prognozować, do jakiego poziomu spadnie cena akcji. Z wykresu kursu wynika, że najbliższym istotnym poziomem wsparcia jest 48 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Długokęcki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu