Kurs bitcoina powyżej 20 tys. USD

Bloomberg, MD
opublikowano: 14-01-2023, 13:02
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cena bitcoina przekroczyła 21 tys. USD w sobotę, bo rośnie przekonanie, że najpopularniejsza kryptowaluta znalazła już dno, informuje Bloomberg.

Kurs bitcoina dochodził w sobotę do 21237 USD. Obecnie rośnie o 9,3 proc. do 20692 USD. Kurs bitcona nie przekraczał 20 tys. USD od 8 listopada. Sobota to 11. dzień wzrostu wartości najpopularniejszej kryptowaluty.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Oprócz bitcoina drożeją także inne kryptowaluty, a wartość wszystkich przekroczyła 1 bln USD po raz pierwszy od pierwszych dni listopada.

- Kryptoaktywa drożeją po danych o inflacji, co sugeruje, że korelacja krypto z makro nie słabnie – powiedział Sean Farrell, szef strategii na rynku kryptoaktywów w Fundstrat. – Jest duże prawdopodobieństwo, że ceny kryptoaktywów znalazły już dno – dodał.

Katie Stockton, współzałożycielka Fairlead Strategies zaleca jednak ostrożność co do obecnego rajdu wzrostowego, który wyniósł kurs bitcoina powyżej 200-dniowej średniej ruchomej po raz pierwszy od roku. Wskazuje na znaczące wykupienie rynku. Jej zdaniem, poziom oporu kursu bitcoina to 21,5 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane