Kurs bitcoina już poniżej 35 tys. USD

opublikowano: 20-01-2021, 14:21

Cena najpopularniejszej kryptowaluty spadła w środę poniżej 35 tys. USD. Na początku miesiąca zbliżała się do 42 tys. USD.

Kurs bitcoina spada obecnie o 6,7 proc. do 34457 USD. Analitycy sygnalizowali wcześniej, że jeśli cena kryptowaluty nie utrzyma się powyżej 40 tys. USD, nie będzie nowych pieniędzy, które podtrzymają notowania. Zwracali uwagę, że bitcoin straci inwestorów, którzy kupili go w celu szybkiego zarobku.

- Wielu handlujących kryptowalutami zdywersyfikowało się na inne wirtualne pieniądze bojąc się, że bitcoin może być przeceniony jeśli jego kurs nie wróci szybko do 41,5 tys. USD – powiedział Edward Moya, analityk Oanda.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Szalony wzrost kursu bitcoina przez ostatnie 12 miesięcy także stanowi powód do obaw. Na początku 2020 roku kosztował trochę powyżej 8 tys. USA, aby na końcu osiągnąć kurs prawie 29 tys. USD. W najnowszych badaniach opinii inwestorów bitcoin jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o wskazywane bańki spekulacyjne na rynkach. Bitcoin jest wciąż o 18 proc. droższy niż na początku roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Boomberg

Polecane