Kurs CCC mocno spada po wynikach

opublikowano: 09-11-2017, 11:14
aktualizacja: 09-11-2017, 11:16

Nie tak miało być. Analitycy oczekiwali 45 mln zł zysku netto CCC w trzecim kwartale 2017 r., tymczasem wynik sięgnął 41 mln zł.

Niższy od konsensu była też wynik EBITDA (82 mln zł wobec 91 mln zł), a tylko przychody okazały się być zgodne z oczekiwaniami (984 mln zł, o 13 proc. mniej kw/kw. i 48 proc. więcej r/r).

- Wydaje się, że oczekiwania rynku były bardzo wysokie - komentuje Piotr Bogusz, analityk mBanku, cytowany przez agencję Bloomberg.

Łukasz Wachełko, analityk Wood&Co., za powód rozczarowania uważa wyższe od zakładanych koszty sprzedaży.

Maria Mickiewicz z Pekao IB zwraca uwagę na 30-procentowy wzrost zapasów spółki, co może martwić, zwłaszcza jeśli dodać słabą sprzedaż w październiku (tydzień temu notowania obuwniczej spółki mocno spadły po wynikach sprzedaży w październiku. Więcej...). Jej zdaniem niepokojący jest też około 20-procentowy wzrost kosztów zarządu i sprzedaży w przeliczeniu na metr kwadratowy.

Michał Bugajski z Ipopemy docenia natomiast utrzymanie marży brutto na stabilnym poziomie po czterech kwartałach spadku. Spodziewa się jednak, że akcje będą w odwrocie względem rynku, ponieważ spółka wejdzie w okres wysokiej bazy z listopada i grudnia 2016 r., przedstawiła słabe wyniki sprzedaży w październiku i rozczarowała rezultatami za trzeci kwartał.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu