Kurs Dino i Playa w górę po wejściu do indeksów MSCI

Kamil Zatoński
opublikowano: 14-11-2017, 10:53
aktualizacja: 14-11-2017, 11:00

Notowania Dino Polska i Playa rosną po włączeniu walorów obu spółek do indeksów MSCI.

Dostawca indeksów "awansował" też CD Projekt, ale notowania tej spółki spadają drugi dzień z rzędu, bo inwestorzy nabrali wątpliwości co do tempa prac nad "Cyberpunkiem 2077". Sama spółka nadal milczy w tej sprawie.

Lepsze nastroje mają posiadacze akcji Dino Polska i Playa. Zdaniem analityków Wood, awans do rodziny indeksów oznacza 70 mln USD dodatkowego popytu ze strony funduszy indeksowych.

- Włączenie Dino Polska jest największą niespodzianką, dlatego też reakcja rynku jest najbardziej dynamiczna - komentuje Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM.

W przypadku Playa awans też jest niespodzianką, uważa Paweł Puchalski z BZ WBK, który podkreśla, że ta informacja ma dziś większy wpływ na notowania niż opublikowane przed sesją wyniki (więcej o nich tutaj>>)

Na roszadach stracił natomiast Eurocash, zdegradowany do benchmarku spółek o małej kapitalizacji (trafił do niego także Stalprodukt).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu