Kurs dolara zwyżkuje

opublikowano: 24-01-2023, 17:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs dolara we wtorek umacnia się wobec euro po tym, jak dane pokazały, że aktywność biznesowa w USA skurczyła się siódmy miesiąc z rzędu w styczniu, ale pojawiły się oznaki osłabienia koniunktury – podaje agencja Reutersa.

NikolayFrolochkin/Pixabay

Podczas gdy aktywność biznesowa w USA skurczyła się w styczniu, spowolnienie zarówno w sektorze wytwórczym, jak i usługowym po raz pierwszy od września uległo złagodzeniu, a wraz z początkiem nowego roku wzmocniło się zaufanie przedsiębiorców.

Kontrakty terminowe Fed przewidują jeszcze tylko dwie podwyżki stóp o ćwierć punktu przez Fed do szczytu około 5 proc. do czerwca, zanim zacznie on obniżać stopy w dalszej części roku. Sama Rezerwa Federalna upierała się, że wciąż ma w planach podwyżki o 75 punktów bazowych.

Kurs dolara kontynuuje zwyżki wobec euro, ale pozostaje blisko 9-miesięcznych minimów z poprzedniej sesji. Kurs euro spada o 0,17 proc. do poziomu 1,0852 USD, nieco poniżej 9-miesięcznego maksimum na poziomie 1,0927 USD, które zostało osiągnięte w poniedziałek.

Sam kurs euro był wspierany przez cały dzień po tym, jak wtorkowe dane ze strefy euro wzmocniły pogląd, że gospodarka dość dobrze znosi intensywną presję cenową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane