Kurs dolara zwyżkuje względem euro

opublikowano: 25-01-2023, 10:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W środę kurs dolara zwyżkuje, podczas gdy inwestorzy oczekują decyzji Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu, natomiast notowania euro spadają z blisko dziewięciomiesięcznego maksimum – podaje agencja Reutersa.

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

Kurs euro spada o 0,12 proc. w stosunku do dolara, docierając do poziomu 1,088 USD, tuż poniżej pułapu 1,093 USD osiągniętego w piątek, który był najwyższy od początku maja.

Tymczasem kurs dolara zwyżkuje o 0,1 proc. w stosunku do jena, dochodząc do pułapu 130,28 jena za dolara, osiągając 16 stycznia 8-miesięczne minimum na poziomie 127,22.

Spadek światowych cen energii i wynikające z tego spowolnienie inflacji w gospodarkach rozwiniętych wywołało spekulacje, że Fed i inne banki centralne mogą wkrótce przestać podnosić stopy procentowe.

W środę indeks dolara rośnie o 0,11 proc., docierając do poziomu 102,02. Kurs funta sterlinga notuje spadek o 0,23 proc. do 1,231 USD.

Handlowcy oczekują, że Fed podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych (pb) w przyszłą środę, co oznacza spadek w porównaniu z podwyżką o 50 pb w grudniu. Wcześniej inwestorzy przyjrzą się danym o wzroście gospodarczym w USA za czwarty kwartał, które zostaną opublikowane w czwartek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane