Kurs Lubawy nadal spada

Tomasz Furman
opublikowano: 25-10-2000, 00:00

Kurs Lubawy nadal spada

Notowane na rynku równoległym warszawskiej giełdy akcje Lubawy od kilku miesięcy systematycznie tracą na wartości. Jeszcze w maju za jeden walor można było uzyskać około 3 zł. Wczoraj, po 1,2-proc. przecenie, transakcje zawierano już tylko po 2,39 zł. Dzięki temu spółka po raz kolejny wyznaczyła roczne minimum cenowe. Dodatkowo, wartość zrealizowanych obrotów była więcej niż skromna, gdyż wyniosła tylko 9 tys. zł, co raczej nie świadczy o zbyt dużym zainteresowaniu giełdowych inwestorów lubawskim przedsiębiorstwem.

NAJBARDZIEJ prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy jest fatalna kondycja finansowa spółki. W 2000 roku w żadnym kwartale nie udało się jeszcze Lubawie wyjść na plus. Co gorsza, również III kwartał nie daje nadziei na to, aby pod względem uzyskiwanych przychodów i zysków zanosiło się na poprawę. Być może chwilową dodatnią zmianę wyniku przyniesie sprzedaż oddziału i nieruchomości spółki położonej w Olsztynie. Czy jednak akcjonariusze zgodzą się na takie działanie, dowiemy się już dziś.

PODCZAS NWZA poza uchwałą w tej sprawie ma zostać przeprowadzone głosowanie dotyczące zmian w składzie rady nadzorczej. Swoich przedstawicieli do rady będzie chciała zapewne wprowadzić przede wszystkim rodzina Ochników, która kilka tygodni temu nabyła znaczące pakiety akcji Lubawy. Ceny, po jakich były kupowane te walory, wynosiły 2 zł i 1,75 zł, co zdaniem specjalistów wpływa również na obecne notowania. Małe znaczenie miały natomiast działania jednego z akcjonariuszy, tj. Krzysztofa Fijałkowskiego, który zwiększył swoje zaangażowanie w spółce do prawie 412 tys. akcji, co daje mu dziś 14,7 proc. głosów na WZA. Zdaniem specjalistów, zmiany w akcjonariacie Lubawy będą nadal postępować, jednak ich wpływ na giełdowy kurs będzie raczej niewielki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Lubawy nadal spada