Kurs Miedzi spada

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 12-11-2002, 00:00

Koniec tygodnia wyraźnie sprzyjał notowaniom ropy. Powodem piątkowych wzrostów było zamykanie krótkich pozycji przez wielu inwestorów. Dzięki temu na londyńskiej giełdzie cena baryłki ropy z grudniową dostawą wzrosła o 22 centów do poziomu 23,70 dolara.

Równie ważne dla rynku okazały się ostatnie deklaracje ambasadora Iraku przy ONZ. Mohammed Aldouri zaprzeczył spekulacjom, że jego kraj zaminował swoje złoża ropy i jest gotowy je wysadzić w razie amerykańskiego ataku na Irak.

Spadają za to ceny miedzi. Na ostatniej sesji cena tego strategicznego metalu spadła w transakcjach trzymiesięcznych o 16 dolarów do 1571 USD/t. Po kilkudniowej przecenie miedzi wyraźnie zmniejszyło się prawdopodobieństwo szybkiego pokonania poziomu 1600 USD/t. Jednak nawet obecny poziom notowań tego surowca zapewnia całkiem sporą marżę dla największych producentów miedzi na świecie. Koszty wydobycia surowca w tych kombinatach kształtują się grubo poniżej 1500 dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kurs Miedzi spada