Czytasz dzięki

Juan w fixingu najsłabszy od 2008 roku

opublikowano: 25-05-2020, 05:53

Bank centralny Chin ustalił kurs odniesienia juana na najniższym poziomie od 2008 roku po tym jak na rynkach zagranicznych chińska waluta zanotowała siedmiomiesięczne minimum w reakcji na narastanie konfliktu chińsko-amerykańskiego.

Ludowy Bank Chin ustalił w poniedziałek kurs odniesienia juana na 7,1209 za dolara amerykańskiego. Średnia oczekiwań analityków i traderów wynosiła 7,122.

Juany, dolary
Zobacz więcej

Juany, dolary fot. Bloomberg

Trang Thuy Le, analityczka Macquarie Bank w Hongkongu uważa, że choć fixing nie jest daleki od prognoz, to wskazuje lekką tendencję osłabiania chińskiej waluty.

- Ludowy Bank Chin myśli, że może zarządzać presją deprecjacyjną dopóki nie nastąpią duże, chaotyczne ruchy – powiedziała.

Zhou Hao, ekonomista Commerzbanku w Singapurze uważa, że bank centralny będzie uważnie przyglądał się, czy juan będzie testował 7,2 za dolara w niedalekiej przyszłości.

- Prawdopodobnie może być większa zmienność na juanie przez pewien czas kiedy będziemy czekać jak Trump zareaguje na sytuację w Hongkongu – powiedział.

W ostatnim czasie głównym punktem konfliktu miedzy USA i Chinami stało się największe od 1997 roku zacieśnienia przez Pekin kontroli nad Hongkongiem. W ubiegłym tygodniu prezydent Donald Trump ostrzegł, że próby stłumienia prodemokratycznych ruchów w Hongkongu spotkają się ze zdecydowaną reakcją USA. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane