Kurs Stalexportu ostro idzie w górę

MT
opublikowano: 07-02-2007, 00:00

Notowania spółki przed walnym 14 lutego ostro poszybowały w górę. Spekuluje się, że pojawi się nowy gracz.

Notowania spółki przed walnym 14 lutego ostro poszybowały w górę. Spekuluje się, że pojawi się nowy gracz.

14 lutego na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Stalexportu, spółki specjalizującej się w działalności autostradowej i handlu stalą, ma być głosowana uchwała w sprawie emisji akcji dla włoskiej Autostrade. Pisaliśmy o tym na łamach „PB” ponad miesiąc temu. Informowaliśmy również, że będzie nowa cena emisyjna 2,24 za walor. Co zatem zelektryzowało rynek?

Zarząd Stalexportu, którym kieruje Emil Wąsacz, w komunikacie giełdowy poinformował, że jego firma chce wzmocnić pozycję na rynku poprzez włączenie do działalności inwestorów (użyto liczby mnogiej), mających doświadczenie i pozycję w branży autostradowej w Polsce i na świecie. To sugestia, że nie chodzi tylko o Autostrade, ale także o gracza z krajowego rynku. Czy może to być Autostrada Wielkopolska, powiązana z Janem Kulczykiem?

Nie jest tajemnicą, że były minister skarbu i jeden z najbogatszych Polaków to dobrzy znajomi. Nie udało nam się uzyskać wczoraj komentarza Emila Wąsacza.

Wczoraj na zamknięciu za jedną akcję Stalexportu płacono 4,42 zł, co oznacza wzrost o 4,42 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu