Kurs Tesli jak na kolejce górskiej

opublikowano: 03-07-2019, 12:00

Bycie inwestorem Tesli jest jak jazda na kolejce górskiej: na początku tygodnia kurs akcji spadł, a teraz znów mocno wzrósł. Powodem jest fakt, że firma dostarczyła więcej samochodów niż kiedykolwiek wcześniej.

Amerykański producent aut elektrycznych Tesla osiągnął cel wyznaczony przez szefa firmy Elona Muska i ustanowił w drugim kwartale rekord dostaw. W sumie w ciągu trzech miesięcy klientom dostarczono 95200 samochodów, ogłosiła Tesla we wtorek po zamknięciu amerykańskiego rynku akcji. Oznacza to, że spółka wyraźnie przekroczyła poprzedni rekord 90 700 aut z ostatniego kwartału 2018 r., a także znacznie przekroczyła oczekiwania analityków Wall Street.

Samochody Tesla Model 3
Zobacz więcej

Samochody Tesla Model 3 fot. REUTERS/Mike Blake/File Photo/Forum

Na wieści dużym entuzjazmem zareagowali inwestorzy. W handlu posesyjnym bowiem, cena akcji Tesli rosła o blisko 9 proc. Po tym, jak w poprzednim kwartale dostawy niespodziewanie spadły o 31 proc., akcje spółki znalazły się pod presją. 

W ostatnim kwartale, zgodnie z oczekiwaniami, większość  (bo aż 77 550 aut) dostaw przypadła na model 3. Ponadto dostarczono 17 650 sztuk poprzednich modeli S i X. W 2019 r. firma zamierza wprowadzić do ruchu drogowego na całym świecie od 360 tys. do 400 tys. samochodów elektrycznych. W drugim kwartale Tesla wyprodukował łącznie 87 048 pojazdów, z czego lwią część stanowił również model 3.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy