Kwartalny zysk American Express przekroczył oczekiwania

ARŻ, Reuters
opublikowano: 22-10-2021, 13:44

Wystawca kart kredytowych American Express poinformował w piątek, że jego zysk za trzeci kwartał wzrósł o 70 proc. rok do roku. To wynik, który przewyższył szacunki analityków, pisze Reuters.

American Express
American Express
Patrick T. Fallon

Zysk netto wystawcy prestiżowych kart kredytowych wyniósł w trzecim kwartale 1,83 mld USD, czyli 2,27 USD na akcję. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się zysku na poziomie 1,80 USD na akcję.

AmEx podał, że wzrost był spowodowany wyższym popytem na towary i usługi wśród konsumentów i małych firm. W górę poszły także wydatki na podróże, rozrywkę oraz jedzenie w restauracjach, które wzrosły powyżej poziomów sprzed pandemii.

American Express uwolnił w tym kwartale 393 mln USD rezerw na straty kredytowe, co odzwierciedla ogólną poprawę perspektyw. Łączne przychody nowojorskiej firmy wzrosły o 25 proc. do około 10,93 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane