Kwaśniewski: Klucz do wcześniejszych wyborów nie tylko w SLD

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-04-2005, 21:27

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że wyniki ostatnich sejmowych głosowań wskazują, iż skróceniekadencji Sejmu tylko częściowo zależy od posłów SLD.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że wyniki ostatnich sejmowych głosowań wskazują, iż skróceniekadencji Sejmu tylko częściowo zależy od posłów SLD.

    "Klucze częściowo leżą w SLD i część SLD zapewne będzie głosowała za wcześniejszym terminem wyborów. Trzeba zebrać 307 głosów. Jak patrzyłem na ostatnie głosowania, to wydaje mi się, że te chęci skrócenia kadencji są bardziej na pokaz aniżeli naprawdę" - powiedział prezydent w poniedziałek w telewizyjnym programie "Prosto w oczy".

   W jego ocenie, problemem jest "prawdziwa chęć posłów, którzy mówią, że chcą wcześniejszych wyborów, a nie przyjdą na głosowanie".

    "Moim zdaniem lepiej dla polskiej demokracji byłoby, gdyby wybory prezydenckie i parlamentarne były rozdzielone" - zaznaczył Kwaśniewski.

    W miniony piątek Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra skarbu Jacka Sochy. Wcześniej premier Marek Belka zapowiedział, że gdyby Izba przyjęła wniosek, on wystąpiłby do Sejmu o wyrażenie wotum zaufania dla całego rządu.

    Przeciw odwołaniu Sochy głosowali posłowie: SLD, SdPl, koło UP, Koło Stronnictwo Gospodarcze (SG), Koło Konserwatywno-Ludowe (KL), 19 posłów niezrzeszonych. Za były kluby: PO, PiS, Samoobrona, LPR i PSL (przy nieobecności 10 posłów). Przeciw był Zbigniew Komorowski (PSL), a Maria Dziuba (PSL) wstrzymała się od głosu.

    Sejm ma głosować w sprawie skrócenia kadencji 5 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kwaśniewski: Klucz do wcześniejszych wyborów nie tylko w SLD