Kwaśniewski: nie stawię się przed komisją ds. PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
30-08-2005, 12:53

Prezydent Aleksander Kwaśniewski oświadczył we wtorek, że nie stawi się przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen. Jak podkreślił, powód jego wezwania - rzekome upoważnienie, jakie miał wystawić Janowi Kulczykowi na prowadzenie negocjacji w sprawie sprzedaży Rafinerii Gdańskiej Rosjanom - "w przyrodzie nie istnieje".

Prezydent Aleksander Kwaśniewski oświadczył we wtorek, że nie stawi się przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen. Jak podkreślił, powód jego wezwania - rzekome upoważnienie, jakie miał wystawić Janowi Kulczykowi na prowadzenie negocjacji w sprawie sprzedaży Rafinerii Gdańskiej Rosjanom - "w przyrodzie nie istnieje".

    Komisja wezwała prezydenta na wtorek na godz. 12. Kwaśniewski miał być pytany m.in. o domniemane pełnomocnictwa, których miał udzielić biznesmenowi Janowi Kulczykowi.

    Prezydent na wtorkowej konferencji prasowej podkreślił, że "żaden tego typu dokument prawdziwy w przyrodzie nie istnieje, mówimy o sprawie, która jest całkowicie wymyślona"

    Dodał, że "jego terminy nie pozwalają mu do końca kadencji na inne działania aniżeli te, które są przewidziane w kalendarzu". Podkreślił, że jego stanowisko w sprawie zeznawania przed komisją śledczą "nie zmieniło się od marca". 7 marca Kwaśniewski na konferencji prasowej powiedział, że istnieją konstytucyjne i prawne przyczyny, dla których prezydent RP nie może stawać przed komisją śledczą. 

    "Jeśli (członkowie komisji-PAP) od godz. 12 czekają, niech pani czym prędzej przekaże informację, żeby już dalej nie czekali" - zwrócił się prezydent do dziennikarki, która zadała mu pytanie, czy stawi się we wtorek przed komisją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kwaśniewski: nie stawię się przed komisją ds. PKN Orlen