KWB Konin szuka chętnych na pływalnię

Marek Loos
opublikowano: 20-06-2001, 00:00

KWB Konin szuka chętnych na pływalnię

Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie poszukuje inwestora, który zająłby się remontem i prowadzeniem należącej do kopalni krytej pływalni, zlokalizowanej w centrum Konina. Obiekt od 3 lat jest nieczynny z powodu złego stanu technicznego. Wartość inwestycji remontowych jest szacowana na 4 mln zł.

Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie chciałaby zawiązać spółkę z potencjalnym inwestorem, który zająłby się prowadzeniem należącej do kopalni krytej pływalni w Koninie. Zaproszenie do rokowań w tej sprawie ma się ukazać do końca września 2001 r. Pływalnia jest nieczynna od 3 lat ze względu na zły stan techniczny. Wartość remontu jest szacowana na 4 mln zł.

— Jeżeli nie znajdziemy inwestora zainteresowanego remontem i prowadzeniem wspólnie z nami pływalni, to wystawimy ją na sprzedaż — mówi Tomasz Garbaciak z KWB Konin.

Nie chce jednak ujawnić obecnej wartości pływalni.

Wcześniej kopalnia zaproponowała władzom Konina wejście w spółkę w celu wspólnego prowadzenia pływalni.

Zadecydują radni

Samorząd nie jest jednak tym zainteresowany. Zdaniem Macieja Błaszczyka z Urzędu Miasta w Koninie, istnieje możliwość jedynie nieodpłatnego przejęcia pływalni.

— Jeżeli tak by się stało, to samorząd ze swoich środków wyremontowałby pływalnię — twierdzi Maciej Błaszczyk.

Dodaje, że w obiekcie trzeba wymienić całą instalację kanalizacyjną pod basenem.

— Praktycznie oznacza to, że cały obiekt trzeba rozkopać i niemalże wybudować od podstaw — twierdzi Maciej Błaszczyk.

Ostateczną decyzję podejmą jednak radni. Wszystko wskazuje na to, że sprawą pływalni zajmą się dopiero podczas sesji zaplanowanej na koniec sierpnia.

Bez remontu

Kryta pływalnia jest jednym z obiektów centrum rekreacyjno-sportowego położonego w centrum Konina przy zbiegu ulic: Przemysłowej i alei 1 Maja. Oprócz pływalni w centrum znajduje się wielofunkcyjna hala sportowa z widownią na 2 tys. osób, siłownia, gabinety odnowy biologicznej, kawiarnia, szatnie, natryski i prywatna przychodnia sportowa. Obiekt został oddany do użytku na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Do 1998 r. był użytkowany bez kapitalnego remontu. W 1998 r. musiał zostać zamknięty ze względu na zły stan techniczny. Obecnie w Koninie są czynne dwie kryte pływalnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KWB Konin szuka chętnych na pływalnię