KZA Czas spróbować sił w zupełnie nowej branży

SYS
opublikowano: 14-12-2009, 00:00

Gazelę numer 2 na Lubelszczyźnie zalicza się do liderów w produkcji i montażu urządzeń do zasilania i sterowania energią. To jej jednak nie wystarcza.

Lubelska firma powstała w 1998 r. Pięć lat temu kupiła prywatyzowane Kolejowe Zakłady Automatyki w Lublinie, przejmując ich wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną.

Dziś specjalizuje się w produkcji i montażu urządzeń automatyki kolejowej i drogowej, a także elektroenergetyki i teletechniki. Jest znana z urządzeń służących do zasilania, rozdzielania i sterowania energią elektryczną.

— Naszymi głównymi odbiorcami są drogownictwo i kolej — mówi Henryk Staniewski, prezes KZA.

Jeśli chodzi o prace drogowe, firma specjalizuje się m.in. w budowie i modernizacji systemów oświetlenia ulic i skrzyżowań, a także sygnalizacji ulicznych. Na rynku kolejowym jest uznanym wykonawcą wyposażenia energetycznego i montażu urządzeń sterowania ruchem.

Ostatnio spółka wkroczyła na nowy teren — uruchomiła nowoczesne centrum obróbki blach. Składa się ono z maszyn do laserowego wycinania, gięcia i profilowania. Centrum obejmuje także malarnię.

— I ten segment działalności będziemy rozwijać. Na pewno poszerzymy naszą ofertę produktów. Chcemy dołączyć do grupy czołowych firm z tej branży — zapowiada Henryk Staniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane