Lagarde: Grexit jest możliwy, ale nie zniszczy euro

opublikowano: 28-05-2015, 19:45

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego stwierdziła, że wyjście Grecji ze strefy euro jest możliwe, ale prawdopodobnie nie będzie oznaczać końca wspólnej waluty, donosi Reuters. Tak powiedziała ponoć w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, który ma być opublikowany w piątek.

Tymczasem w czwartek wieczorem gazeta wycofała wspomniany cytat.

Christine Lagarde
Zobacz więcej

Christine Lagarde Bloomberg

W wywiadzie dla  Christine Lagarde stwierdziła, że  kompleksowe rozwiązanie problemu zadłużenia Grecji jest "bardzo mało prawdopodobne" w ciągu najbliższych kilku dni. 

Stoi to w opozycji do wypowiedzi greckich polityków, którzy twierdzą iż wierzą, że są bliscy osiągnięcia porozumienia z wierzycielami. 

Problematyczne okazało się stwierdzenie, że "...opuszczenie przez Grecję Eurolandu jest możliwe". W opinii Lagarde, to nie byłby „spacerek”,  ale "prawdopodobnie" nie będzie oznaczać końca euro. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lagarde: Grexit jest możliwy, ale nie zniszczy euro