Lagarde: Grexit jest możliwy, ale nie zniszczy euro

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego stwierdziła, że wyjście Grecji ze strefy euro jest możliwe, ale prawdopodobnie nie będzie oznaczać końca wspólnej waluty, donosi Reuters. Tak powiedziała ponoć w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, który ma być opublikowany w piątek.

Tymczasem w czwartek wieczorem gazeta wycofała wspomniany cytat.

Zobacz więcej

Christine Lagarde Bloomberg

W wywiadzie dla  Christine Lagarde stwierdziła, że  kompleksowe rozwiązanie problemu zadłużenia Grecji jest "bardzo mało prawdopodobne" w ciągu najbliższych kilku dni. 

Stoi to w opozycji do wypowiedzi greckich polityków, którzy twierdzą iż wierzą, że są bliscy osiągnięcia porozumienia z wierzycielami. 

Problematyczne okazało się stwierdzenie, że "...opuszczenie przez Grecję Eurolandu jest możliwe". W opinii Lagarde, to nie byłby „spacerek”,  ale "prawdopodobnie" nie będzie oznaczać końca euro. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lagarde: Grexit jest możliwy, ale nie zniszczy euro